Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Glutathione

Glutathione is one of the strongest antioxidants in our body and has great importance for protecting our health. Thanks to its ability to prevent damage to cells by free radicals, it contributes to the strong defenses of the human body. That is why it is especially important for people with various diseases. However, everyday life in the modern world exposes us to many toxic substances and a lot of stress that can affect our glutathione levels and cause an imbalance in our body. Therefore, taking glutathione is important for people of all ages. Despite the fact that our body has the ability to produce glutathione, production decreases due to the influence of external toxins. Considering the importance of glutathione for our overall health, it is also advisable to receive it from the diet or in the form of nutritional supplements.  

Informácie o glutatióne

Čo je glutatión?

Glutatión, známy tiež pod označením “glutathione” alebo skratkou GSH, predstavuje jednoduchú tripeptidovú zlúčeninu síry, ktorá je zostavená z troch aminokyselín:

  • kyseliny glutámovej, 
  • cysteínu 
  • a glycinu. 

 

Pre nás je však dôležité, že glutatión je jedným z najvýznamnejších antioxidantov pre naše zdravie. 

Čítať viac

Zdroje glutatiónu

Ľudský organizmus glutatión prirodzene vytvára a neustále ho tiež recykluje. Prostredie a životospráva väčšiny z nás je plná toxínov a voľných radikálov, pred ktorými glutatión pomáha chrániť naše bunky. Tým pádom sa jeho tvorba v našom organizme znižuje. Je preto veľmi prospešné pomôcť nášmu organizmu dopĺňaním glutatiónu aj z vonkajších zdrojov, akými sú strava alebo kvalitné výživové doplnky. Glutatión sa vyskytuje v širokej škále ľahko-dostupných potravín, vďaka čomu môžeme zdroje glutatiónu zaradiť do nášho jedálnička veľmi jednoducho.

Čítať viac

Účinky glutatiónu

Glutatión pomáha nášmu organizmu vo viacerých smeroch. Jednou z jeho hlavných úloh je viazať škodlivé látky vo svojej sírovej zložke, ktoré naše telo následne odstráni z tela prostredníctvom žlče a výlučkov.

Hlavné účinky glutatiónu:

  • pôsobí ako jeden z najsilnejších antioxidantov,

Čítať viac

Užívanie glutatiónu

V boji proti poškodeniu buniek voľnými radikálmi či ťažkými kovmi je glutatión nezastúpiteľný. Denná odporúčaná dávka je 50 – 1000 mg pre mužov aj ženy, no v prípade tehotných a dojčiacich žien, ako aj detí, odporúčame poradiť sa s lekárom. Zvýšenú pozornosť glutatiónu by ste mali venovať ak máte vyšší vek, ste aktívnym športovcom alebo vás trápia ochorenia spojené s imunitou, pečeňou, obličkami alebo kardiovaskulárnym či nervovým systémom. 

Čítať viac

Príznaky deficitu glutatiónu

Glutatión si môžeme predstaviť ako štít, ktorý chráni naše bunky pred poškodením, ktoré by ich oslabilo a tým zvýšilo riziko ich napadnutia infekciami či vírusmi. Práve preto medzi prvé prejavy jeho nedostatku patrí zvýšená náchylnosť organizmu na ochorenia.

Príznaky deficitu glutationu:
– znížená imunita,
– zápaly,

Čítať viac

Our products